Під час обстеження харчоблоку дитячого табору в Лиманському районі, де сталося масове , спеціалісти Держпродспоживслужби виявили щонайменше шість порушень санітарного законодавства.

Про це повідомили на офіційному сайті ДПСС.

Зокрема, зазначають, що наразі відібрано зразки проб харчових продуктів, води, змиви з об’єктів довкілля та обстежено персонал закладу.

За попередніми результатами епідрозслідування встановлено, що перший випадок захворювання виник 15 липня у працівника харчоблоку, наступні випадки почали реєструвати 16 та 17 липня серед дітей всіх чотирьох загонів.

– У ході проведення обстеження харчоблоку виявлено ряд порушень санітарного законодавства, зокрема:

  • до роботи на харчоблок працівником медпункту було допущено працівника з ознаками захворювання на дисфункцію кишківника (працювала 16-17.07.2018);
  • для харчування дітей використовуються  страви, які не включені в узгоджене Держпродспоживслужбою перспективне меню (щоденне меню не затверджено адміністрацією закладу);
  • незадовільно ведеться облік харчових продуктів (відсутній журнал швидкопсувної продукції);
  • не дотримується товарне сусідство у холодильному обладнанні, температурні режими зберігання харчових продуктів (відсутні стікери з датами приготування страв);
  • прийнято на роботу працівників кухні без проходження медичного огляду в установленому порядку;
  • працівники не дотримуються вимог особистої гігієни (відсутнє мило, антисептик, рушники для обтирання рук) тощо, – повідомили у Держпродспоживслужбі України.

– За ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області прийнято рішення про закриття табору та припинення будь якої діяльності з приймання дітей на оздоровлення та відпочинок з 18.07.2018.

Крім того, Головне управління Держпродспоживслужби в Донецькій області 17 липня направило подання до Лиманського відділення поліції щодо порушення кримінального провадження за фактом порушення санітарно-епідеміологічних вимог за статтею 325 ч.1 Кримінального кодексу України.

– Підготовлені матеріали на засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Донецької обласної державної адміністрації. Проведення протиепідемічних заходів триває. Ситуація перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області, – підсумували в ДПСС.

Нагадаємо, учора, 17 липня, прокуратура повідомила, що 60 дітей віком від 9 до 16 років отруїлися в оздоровчому таборі в Лиманському районі. 33 з них були шпиталізовані до лікарень Слов’янська, Краматорська та Лимана. Сьогодні у ДСНС інформували, що кількість шпиталізованих збільшилася до 84 осіб. Hаразі Донецька ОДА та України кажуть про  91 шпиталізованого.

Позначки:, , , , , , ,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *