Вибори в об’єднаних громадах поблизу лінії зіткнення в Донецькій та Луганській областях можливі лише у разі створення умов безпеки та дотримання стандартів проведення виборів.

Про це заявила Центральна виборча комісія.

За даними ЦВК, наразі на розгляді знаходяться звернення Донецької та Луганської ВЦА щодо призначення перших місцевих виборів у 6 (по 3 в кожній з областей) практично на лінії розмежування.

Центрвиборчком звернулася до РНБО, СБУ та Генштабу ЗСУ з проханням проаналізувати безпекову ситуацію в окремих районах Донецької і Луганської областей. За їх висновком, призначення та проведення виборів  можливе лише за умов припинення тимчасової окупації й збройної агресії РФ та відновлення конституційного ладу і правопорядку на тимчасово окупованих територіях, виконання Мінських угод, з урахуванням міжнародних стандартів забезпечення безпеки та демократичності виборчого процесу.

– Відтак, ведучи мову про призначення перших місцевих виборів в ОТГ на лінії зіткнення, необхідно не тільки враховувати висновки військово-цивільних адміністрацій, а передусім керуватися висновками силових та правоохоронних структур щодо оцінки стану безпеки на зазначених територіях, оскільки основним пріоритетом має бути забезпечення безпеки виборців, членів виборчих комісій та створення умов для вільної реалізації громадянами своїх виборчих прав, – йдеться у заяві.

У ЦВК також запевнили, що чітко усвідомлюють важливість проведення перших виборів в ОТГ і завжди відповідально ставляться до їх організації.

Нагадаємо, як ми повідомляли раніше, Президент Порошенко представив нового очільника Донецької ОДА.

Позначки:, , , , , , ,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *