Прокуратура Донецької області внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за ознаками злочину, передбаченого ст. 441 КК України – екоцид. Притягнути до відповідальності хочуть окупаційну владу РФ.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив головний прокурор Донеччини .

Зокрема, у цій статті Кримінального кодексу під екоцидом мається на увазі масове знищення рослинного або тваринного світу, отруєння атмосфери або водних ресурсів, а також вчинення інших дій, що можуть спричинити екологічну катастрофу.

Як приклад злочинів окупаційної влади прокурор наводить заяви “” про припинення відкачки води з єнакіївської «Юнком», яка розташована на тимчасово окупованій території в селищі Бунге (колишній Юнокомунарівськ).

– Окупаційна адміністрація Російської Федерації розуміє, що такі дії можуть спричинити екологічну катастрофу, яка полягатиме у радіоактивному, хімічному забрудненні ґрунтових та поверхневих вод місцевості і, як наслідок, забрудненні екосистеми Азовського моря, – зазначив Євген Бондаренко.

Читайте: Шахті “Золоте” на Луганщині загрожує затоплення через прорив шахтних вод

Досудове розслідування по вказаному кримінальному провадженню здійснюватиметься ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях під процесуальним керівництвом прокуратури.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 15 років.

 

Позначки:, , , , , , , ,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *