Об’єднавчий , де буде проголошено про створення автокефальної помісної православної церкви, відбудеться 15 грудня у Софійському соборі в Києві.

Про це Президент Петро  заявив під час виступу на Форумі місцевого самоврядування, повідомила сьогодні, 5 грудня, прес-служба Глави держави.

– Радий оприлюднити дату об’єднавчого Собору, який має проголосити створення автокефальної помісної православної церкви в Україні. Цей Собор затвердить її статут, нашої нової церкви. Цей Собор обере Предстоятеля. Отже, собор відбудеться 15 грудня 2018 року у Святій Софії,  яка протягом століть була центром українського релігійного життя, – сказав Петро Порошенко.

За словами Президента, Вселенський Патріарх Варфоломій направив відповідні листи із запрошеннями взяти участь у Соборі ієрархам Української Православної Церкви Київського Патріархату, Українській автокефальній Православній Церкві та ієрархам Української Православної Церкви Московського Патріархату.

– Тепер колосальна відповідальність лягає на ієрархів українських церков – в мирі, злагоді, в дусі християнської любові та патріотизму провести Собор, обрати Предстоятеля, який поїде до Константинополя – Стамбулу й отримає Томос, – додав Петро Порошенко.

Нагадаємо, 11 жовтня Священний Синод Вселенського Патріарха ухвалив зняття анафеми з Патріарха УПЦ КП Філарета. Відтоді діяльність патріарха, архієреїв та всі таїнства УПЦ КП визнаються дійсними.

 

Позначки:, , ,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *