Від завтра, з 15 березня, в Україні набувають чинності нові правила захоронення, за якими поховати людину можна буде лише після експертизи, призначеної судом.

Завідувач Бахмутським відділенням Донецького обласного бюро судово-медичної експертизи Руслан Федонюк вважає, що нові правила захоронення паралізують роботу моргу.

– Закон то вигадали, а алгоритму його виконання нема. Буде паралізовано роботу всієї служби та, зокрема, моргу. Як бути завтра з небіжчиками я не знаю. Холодильник, що є в нас, розрахований на 5 місць, та й той зараз не працює. Обіцяють наступного тижня тільки відремонтувати. Зберігати тіла померлих по декілька днів я просто фізично не зможу, – розповів журналістці «UA: ДОНБАС» Руслан Федонюк, завідувач Бахмутським відділенням Донецького обласного бюро судово-медичної експертизи.

Бахмутське відділення Донецького обласного бюро судово-медичної експертизи обслуговує місто та весь Бахмутський район, включно з об’єднаними територіальними громадами. За словами судмедексперта, через близькість до зони ведення бойових дій, у періоди загострення військової ситуації навантаження на морги сягає близько 700 небіжчиків на місяць.

Нагадаємо, починаючи з 15 березня українці не зможуть вільно поховати своїх рідних, бо це стане можливим лише після експертизи, яку, згідно з новацією, має призначити суд.

Позначки:, ,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *