Не впевнена, що табір взагалі можна було відкривати, - Омбудсмен про масове отруєння на Донеччині - UA: ДОНБАС
Фото: Facebook-сторінка Людмили Денісової

Дитячий в Сосновому Лиманського району, де днями сталося масове дітей, має кілька проблемних питань. Окрім роботи харчоблоку та безпечності продуктів, є зауваження до розміщення дітей та умов проживання.

До такого висновку за результатами візиту на Донеччину прийшла Уповноважена Верховної Ради України з питань прав людини Людмила , повідомляють на сторінці Омбудсмена в Facebook.

За словами Денісової, керівництво табору не відреагувало як слід на перші скарги про погіршення самопочуття в дітей.

– З’ясувалося, що реагування з боку адміністрації табору на перші  скарги дітей на погане самопочуття було відсутнім. Лікар, за її словами, сама розуміла, що це не звичайне ОРЗ. Цитую: «До мене ввечері прийшов натовп дітей». Але вона хотіла уникнути проблем й тому вирішила почекати до ранку. Хоча, як ніхто інший мала б розуміти – чим раніше звернутися за медичною допомогою, тим менші наслідки для здоров’я, – розповіла Омбудсмен.

Директор табору, зазначає Людмила Денісова, теж не зреагував миттєво.

– Й він має нести за це відповідальність, так само, як і лікар. Адже, якщо береш в оренду такий об’єкт, то маєш надати безпечні умови для перебування дітей, а не чекати до ранку – може, воно само собою вирішиться, самі одужають швиденько, – написала вона.

Уповноважена ВРУ з питань прав людини, додала, що має сумніви взагалі до законності відкриття оздоровчого табору.

– Дитячий табір зараз закрито, але я не впевнена, що його взагалі можна було відкривати для дітей. Серед побаченого – брудні матраци, переповнені кімнати… по 11 дітей в невеликій кімнаті.  Щодо збереження продуктів – риба разом із м’ясом в одному холодильнику. Дату закупки риби мені так і не сказали, – зазначила Денісова.

Читайте: МОЗ: Встановлено причину спалаху кишкової інфекції в таборі на Донеччині

Нагадаємо, станом на 10 годину ранку 19 липня до лікарень Донеччини із симптомами гострої кишкової інфекції загалом було шпиталізовано 94 особи – вихованці та співробітники дитячого табору, що в Сосновому Лиманського району.

За інформацією Держпродспоживслужби, перший випадок захворювання виник 15 липня у працівника харчоблоку, проте жінку допустили до приготування їжі. Наступні випадки почали реєструвати 16 та 17 липня серед дітей всіх чотирьох загонів.

Позначки:, , , , , ,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *