Російські спецслужби завербували українця, що відбував покарання на тимчасово окупованій територій, аби той виконував диверсії та терористичні завдання на території України. 

Зокрема, повідомляє прес-центр Служби безпеки України, чоловік мав скоїти вбивство одного із колишніх високопосадовців судової системи.

Співробітники встановили, що зловмисник у березні 2018 року отримав завдання від кадрового офіцера спецслужб РФ зі здійснення теракту стосовно колишнього судді. Той поглиблено вивчав життя жертви й проводив розвідку за місцем його проживання.

Читайте: Бойовики вночі обстріляли КПВВ “Майорське”

– За задумом російських кураторів, вбивство судді повинно було дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію на Луганщині та підірвати довіру населення до правоохоронних органів, – розповіли в СБУ.

Оперативники контррозвідки спільно з бійцями спецпідрозділу СБУ «Альфа» затримали зловмисника під час спроби проникнення у приватний будинок судді для його фізичної ліквідації.

– Затриманий агент спецслужб РФ також зізнався у виконанні низки розвідувальних завдань, серед яких: відео- та фотофіксація місця дислокації однієї із військових частин, наявної техніки й озброєння, окремих залізничних вузлів на території Луганської області, вивчення системи безпеки одного зі столичних бізнес-центрів. За їх виконання зловмисник отримував від представника спецслужб РФ гроші під час особистих зустрічей у Москві, – додали в повідомленні.

Читайте: Від 5 до 10 років за ґратами загрожує організаторці референдуму в Щасті

Наразі, за даними Служби безпеки, тривають першочергові слідчо-оперативні дії.

Позначки:, , ,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *