На Донеччині у Лиманському районі міст через річку Сіверський Донець буде освітлюватися за рахунок альтернативних джерел енергії.

Про це повідомляє Служба автомобільних доріг у Донецькій області.

– Дотепер споруда, розташована в кілометрі від найближчого населеного пункту (с. Брусівка) за маршрутом Слов’янськ – , багато років мала проблеми з традиційним електроживленням. Невдовзі мостовий перехід протяжністю 331 м, до речі, другий за довжиною в області, буде обладнано сучасною системою зовнішнього освітлення, – йдеться у повідомленні.

За рахунок відновлювальних джерел енергії, вітру та сонячного випромінювання, ця ділянка дороги матиме безперебійне енергоживлення у темний час доби. Система з триденним запасом енергії працюватиме вночі навіть при дефіциті сонячної енергії та слабкому вітрі, а відтак буде здатною освітити найдовшу ніч після зимового сонцестояння, з 21 по 22 грудня, тривалістю 16 годин.

Варто зазначити, що освітлення синхронно працюватиме в двох режимах: на повну потужність (із заходом сонця до 23:00) та у режимі очікування (з 23:00-06:00), спрацьовуючи на появу автотранспорту або пішоходів. Система за 600 м «бачитиме» автівки датчиками світла фар, а датчиками руху реагуватиме на появу поодиноких пішоходів.

Додамо, що існуючі 22 опори не будуть перевантажені сонячними панелями – на них монтуватимуться полегшені світильники (60 Вт), а фотомодулі, вітрогенератор, блок керування з акумулятором буде розміщено на окремій опорі біля мосту.

– Автономна система включає: вітрогенератор типу REnSol-1600 та 9 сонячних панелей (фотоелектричних модулів) по 265 Вт, з’єднаних з опорами освітлення; розрахункове добове споживання електроенергії складає 10 кВт/год на добу; максимально можлива добова потреба – 17,6 кВт/год, – йдеться у повідомленні.

Роботи з монтажу автономної системи вуличного освітлення виконує ТОВ «Газпромресурс».

Позначки:,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *